Home » Author Archive
Stories written by admin

Koha për ndryshim

Albin Kurti

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosjes”, Albin Kurti, të hënën, në Kaçanik, ka deklaruar se kjo lëvizje do jetë e gatshme për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë. Ai nuk e ka përjashtuar mundësinë që pushteti aktual të bëj përpjekje për pamundësimin e pjesëmarrjes së “Vetëvendosjes” në zgjedhjet parlamentare. “Sigurisht se regjimi në fuqi do të përpiqet të […]

Mancini: Balotelli do kthehet shpejtë

mario balotelli

Roberto Mancini ka pasur lajme të mira për tifozët e Manchester Cityt para sfidës ndaj Juventusit në Europa League, pasi që konfirmoi gatishmërinë e Micah Richards për ndeshjen ndaj Bianconerëve. ‘Mancio’ gjithashtu paralajmëroi një rikthim të shpejtë të Mario Balotellit. “Situata është që ne kemi mundur ta rikuperojmë Micah Richardsin për të enjtën, por më […]

Fabianski: Jam i gatshëm për Chelsean

fabianski

Portieri i cili shkëlqeu ndaj Partizanit në Ligën e Kampionëve, Lukasz Fabianski, ka thënë se ai është i gatshëm për derbin londinez ndaj Chelseat. “Në përgjithësi, jam i kënaqur me paraqitjen time ndaj Partizanit. Nuk po flas vetëm për intervenimet, por për leximin e lojës, daljen pas harkimeve dhe lojën me këmbë. Çdo aspekt i […]

Valdano: Realit po i kthehet besimi

Valdano

“Ne vuajtëm, por nuk e di nëse ekziston ndonjë ekip që ka fituar si mysafir në Ligën e Kampionëve. Ekipi bëri impenjim të madh, përkundër faktit se mungoi freskia, nga impenjimet e ndeshjeve të kaluara”. “Ky ekip, kur të gjejë golin me frekuencën e sezonit të kaluar, atëherë do kthehet dhe besimi në lojë dhe […]

Shqiptarët kundër politikës së Gruevskit

Nikola Gruevski

Shumica e qytetarëve shqiptarë në Maqedoni nuk mbështesin politikën e kryeministrit Nikola Gruevski- tregon hulumtimi i fundi i bërë nga e përditshmja maqedonase ‘Dnevnik’. Për dallim nga shqiptarët, politikës së Gruevskit i besojnë 58 për qind e qytetarëve maqedonas. Ndërkaq, shumica nga qytetarët e anketuar (47%) janë shprehur pro mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme nëse […]

FIFA lanson sistemin online të transferimeve – TMS

fifa_logo

Që nga 1 tetori i vitit 2010, FIFA Sistemi i Transferimeve (TMS), duhet të përdoret për çdo transfer në futboll. TMS është një sistem online që supozohet se do t’i lehtësojë transferimet ndërkombëtare, t’i shpejtojë dhe t’i bëjë më transparente ato. “Ky është moment historik për futbollin. TMS është një online sistem relativisht i thjeshtë, […]

Sejdiu dha dorëheqje nga posti i presidentit

Fatmir Sejdiu

Presidenti i vendit Fatmir Sejdiu gjatë një konference për media njoftoi opinionin kosovarë se jep dorëheqje nga posti i presidentit të shtetit, ndërsa me këtë akt tha se konfirmon që është institucionalist dhe respekton vendimet e organeve të drejtësisë të vendit. Në një konferencë për media, Sejdiu iu drejtua qytetarëve të vendit dhe me këtë […]

“Shkune Tune” nuk është striptiz

Këngëtarja kosovare, Genta Ismajli, është deklaruar për refuzimin e RTK-së që ta transmetojë klipin e këngës “Shkune Tune”. Genta është shprehur për Bluetooth se klipi i këngës “Shkune Tune” nuk ka të bëjë asgjë me striptiz dhe lëre më me zhveshje të jashtëzakonshme, pasi që për të kjo gjë është normale dhe në hap me […]

15 gjëra që duhet t’i dijë çdo përdorues i kompjuterit

Nuk ka lidhje a jeni veteran i përdorimit të kompjuterit apo i sapo kyçur në botën kompjuterike, sepse këto 15 fakte dhe trika esenciale janë diçka që duhet t’i dijë secili. 1. Mos klikoni dy herë mbi çdo gjë: Klikimi i dyfishtë është një proces që ju bëni për të hapur gjëra në Windows. Nuk […]

Infeksionet bakteriale të thonjve

Zakonisht paraqiten pas prishjes së integritetit të epidermës si pasojë e ndonjë traume, qoftë ajo edhe mikroskopike. Karakteristikat klinike janë skuqja, ënjtja (edema) si dhe grumbullimi i qelbit në pjesën e sipërme (proximale) dhe pjesët anësore të indeve të buta rreth thoit. Paronychia kronike paraqet ndryshime të indeve të buta përreth thoit që janë pasojë […]

Reklama1

FEATURED VIDEOS

FLICKR PHOTO STREAM

'

© 2017 Shkupi.Mk. All Rights Reserved. Log in - Designed by Gabfire Themes