Klinton përjashton mundësinë për nënpresidente në zgjedhjet 2012

Hirali Klinton

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, i ka përjashtuar zërat, sipas të cilave, presidentin Barak Obama e shqyrton mundësinë që ta marrë si kandidate për nënpresidente në zgjedhjet në vitin 2012. Klinton tha se kjo “absolutisht nuk i intereson”. Autori i librit “Luftërat e Obamës”, Bob Vudvord, deklaroi për CNN se është i mundur kombinimi […]

Horror në Francë, 8 foshnja të groposura: arrestohen prindërit

20100728_villers

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin francez pasi policia ka zbuluar trupat e pajetë të tetë foshnjave në kopshtin e një ndërtese në fshatin Villers-au-Tertre në veri të Francës. Kanë qenë disa qen që zbuluan trupat e pajetë në disa qese të mbyllura. Fillimisht, policia ka gjetur dy, por shpejt ata gjetën dhe gjashtë […]

Serbia dorëzon në OKB rezolutën për negociata të reja mbi statusin e Kosovës

jeremic-2-2

Serbia ka dorëzuar sot në Asamblenë e Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, rezolutën në të cilën paraqet kërkesën për negociata të reja mbi statusin e Kosovës. Ajo është dorëzuar nga vetë ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç, në duart e sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki Mun. I ndodhur në Nju Jork, […]

Meta-Ivanov: Siguria dhe stabiliteti në rajon janë në konsolidim

meta-ivanov

Ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta, u prit sot në Shkup nga presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, në një takim të veçantë në kuadër të vizitës së tij zyrtare në vendin fqinj. Burime pranë takimit bëjnë me dijeni se gjatë tij, u diskutua mbi çështje të bashkëpunimit dypalësh, të zhvillimeve në rajon dhe të proceseve […]

Njohja e Kosovës shtet, kryediplomati grek mbërrin në Prishtinë

droutsass

Çështja e njohjes së Kosovës shtet, sidomos tani pas vendimit të dhënë nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë, duket se e ka detyruar ministrin grek të Punëve të Jashtme, Dimitris Droutsas, të marrë rrugën drejt Prishtinës dhe Beogradit. Lajmi bëhet me dijeni nga mediat greke, të cilat konfirmojnë se Droutsas do të vizitojë këtë fundjavë Beogradin […]

Reklama1

FEATURED VIDEOS

FLICKR PHOTO STREAM

'

© 2017 Shkupi.Mk. All Rights Reserved. Log in - Designed by Gabfire Themes