Koha për ndryshim

Albin Kurti

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosjes”, Albin Kurti, të hënën, në Kaçanik, ka deklaruar se kjo lëvizje do jetë e gatshme për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë. Ai nuk e ka përjashtuar mundësinë që pushteti aktual të bëj përpjekje për pamundësimin e pjesëmarrjes së “Vetëvendosjes” në zgjedhjet parlamentare. “Sigurisht se regjimi në fuqi do të përpiqet të […]

Serbia dorëzon në OKB rezolutën për negociata të reja mbi statusin e Kosovës

jeremic-2-2

Serbia ka dorëzuar sot në Asamblenë e Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, rezolutën në të cilën paraqet kërkesën për negociata të reja mbi statusin e Kosovës. Ajo është dorëzuar nga vetë ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç, në duart e sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki Mun. I ndodhur në Nju Jork, […]

Filloj ndërtimi i autostradës Morinë-Merdare

u39uautostrada-25042010-300x168

Mijëra qytetarë ishin mbledhur në Prizren për të përcjellë ceremoninë festive, të organizuar me rastin e nisjes së punimeve në autostradën Morinë-Merdare. Me shtypjen e një butoni për shpërthimin simbolik të një sasie të eksplozivit nga ana e kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, homologut të tij shqiptar, Sali Berisha, presidentit të Kosovës, Fatmir Sejdiu, dhe […]

Reklama1

FEATURED VIDEOS

FLICKR PHOTO STREAM

'

© 2017 Shkupi.Mk. All Rights Reserved. Log in - Designed by Gabfire Themes