Rihanna hoqi dorë nga dueti, pas rrahjes nga Brown

rihanna-300x240

Rihanna kishte planifikuar të regjistrojë një duet me këngëtarin britanik, Elly Jackson, por ky projekt ‘ra në ujë’ pas rrahjes së Rihannas nga ish i dashuri i saj, Chris Brown. Elly Jackson pohon se ai ka qenë shumë pranë duetit me Rihannan, por planet dështuan pas asaj që ndodhi. Jackson thotë se ai ka pasur […]

GaGa planifikon operacion plastik?

lady-gaga-211x300

Lady GaGa raportohet se ka filluar të mendojë të realizojë operacion plastik. Sipas revistës Now, këngëtarja është duke vuajtur nga vetëbesimi i ulur dhe dëshiron të futet nën thika në tentim për të larguar pasiguritë e saj. “Duket sikur GaGa rrallë mund të kalojë një koncert pa i rënë të fikët në pauzë ose pa […]

Shkrimtarja fal virgjërinë Ahmedinexhad-it!

silvia-valerio-divano_2-225x300

Dashuria të verbon, ose ndoshta është thjesht një provokim marketingu i shkrimtares 18 vjecare italiane Silvia Valerio e cila në një libër të saj ka hedhur në rreshta dëshirën për të takuar presidentin iranian Ahmadinexhad dhe për t’i falur atij virgjërinë e saj. Për Valerion Ahmadinexhad është i vetmi mashkull mbi tokë, larg tipave sipërfaqësorë […]

Shijoni pak verë gjarpri!

snakewine

Me krimbat në shishet e tekillës tashmë jemi mësuar, por gjarpinjtë helmues në shishet e alkoolit nuk janë një pamje e zakonshme. Pijet alkoolike të zbukuruara me gjarpinjtë helmues janë të popullarizuar në Lindjen e largët. Vera e gjarprit është pije alkoolike tradicionale e Vietnamit. Në shishen e alkoolit ata fusin gjarprin helmues. Gjarpinjtë helmues […]

Muzika të ndihmon në aktivitetin sportiv!

jogging-218x300

Muzika me kufje, ndërsa jeni duke u stërvitur, ju ndihmon shumë në performancat sportive. Një studim i “Brunel University” në Londër tregon se si meloditë e përmirësojnë shumë aktivitetin fizik. Kjo ka bërë që në vitin 2007 muzika me kufje t’u ndalohej atletëve profesionistë gjatë maratonës së New York…pak a shumë u konsiderua se efekti […]

Tërmetet? Për faj të grave provokuese!

hotgirl-189x300

Zgjidhja se përse ndodhin tërmetet vjen nga Irani. Sipas Teheranit, shkak për lëkundjet e tokës që kanë shkaktuar dhjetra mijëra viktima, janë gratë që vishen pa ndjekur detyrimet fetare. Shpjegimi është bërë nga hojatoleslam Kazem Sedighi. Fetari (një shkallë poshtë gradës ayatollah) ka ftuar burrat të ruajnë veshjet e femrave, “pasi shumë prej tyre nuk […]

Labinot Tahiri me album dhe videoklip të ri

f.0422142212896_m

Këngëtari Labinot Tahiri vazhdon me projektet e reja muzikore. Ai tani sapo ka përfunduar albumin e tij të fundit, i cili do të nxirret në treg gjatë javës se ardhshme. Albumi titullohet “Pa drejtësi në dashuri”, dhe ka 12 këngë me disa zhanre muzikore, raporton e përditshmja “Kosova Sot”. Labi në këtë album ka bashkëpunuar […]

VIP Shpija, largohet Kastro Zizo

f.0422171144949_m

Kastro Zizo është banori i radhës, i cili është larguar nga spektakli i të famshmëve VIP Shpija. Këngëtari nga Shqipëria qëndroi 21 ditë në shtëpinë e famshme të Kosovës, ndërsa me 12% të votave totale, të mërkurën mbrëma ai është larguar nga shou real. Banorët e nominuar, njëri nga të cilët rrezikon të dalë të […]

Reklama1

FEATURED VIDEOS

FLICKR PHOTO STREAM

'

© 2017 Shkupi.Mk. All Rights Reserved. Log in - Designed by Gabfire Themes