Home » Sport

Khedira: Duam t’i hakmirremi Barcës

khedira-duam-ti-hakmaremi-barcelones

Mesfushori gjerman i Real Madridit, Sami Khedira, është duke menduar që tani për El Classicon kthyes që zhvillohet në prill në Santiago Bernabeu. Ish-mesfushori i Stuttgartit sigurisht se nuk do ta harrojë kurrë poshtërimin që ia bëri Barcelona në Camp Nou pak javë më parë dhe tashmë është duke menduar për hakmarrjen ideale në prill. […]

Mancini: Balotelli do kthehet shpejtë

mario balotelli

Roberto Mancini ka pasur lajme të mira për tifozët e Manchester Cityt para sfidës ndaj Juventusit në Europa League, pasi që konfirmoi gatishmërinë e Micah Richards për ndeshjen ndaj Bianconerëve. ‘Mancio’ gjithashtu paralajmëroi një rikthim të shpejtë të Mario Balotellit. “Situata është që ne kemi mundur ta rikuperojmë Micah Richardsin për të enjtën, por më […]

Fabianski: Jam i gatshëm për Chelsean

fabianski

Portieri i cili shkëlqeu ndaj Partizanit në Ligën e Kampionëve, Lukasz Fabianski, ka thënë se ai është i gatshëm për derbin londinez ndaj Chelseat. “Në përgjithësi, jam i kënaqur me paraqitjen time ndaj Partizanit. Nuk po flas vetëm për intervenimet, por për leximin e lojës, daljen pas harkimeve dhe lojën me këmbë. Çdo aspekt i […]

Valdano: Realit po i kthehet besimi

Valdano

“Ne vuajtëm, por nuk e di nëse ekziston ndonjë ekip që ka fituar si mysafir në Ligën e Kampionëve. Ekipi bëri impenjim të madh, përkundër faktit se mungoi freskia, nga impenjimet e ndeshjeve të kaluara”. “Ky ekip, kur të gjejë golin me frekuencën e sezonit të kaluar, atëherë do kthehet dhe besimi në lojë dhe […]

FIFA lanson sistemin online të transferimeve – TMS

fifa_logo

Që nga 1 tetori i vitit 2010, FIFA Sistemi i Transferimeve (TMS), duhet të përdoret për çdo transfer në futboll. TMS është një sistem online që supozohet se do t’i lehtësojë transferimet ndërkombëtare, t’i shpejtojë dhe t’i bëjë më transparente ato. “Ky është moment historik për futbollin. TMS është një online sistem relativisht i thjeshtë, […]

Brazili, skuadra e Menezes do të fillojë me Paton

pato_noa

Edhe pse sapo është emëruar si tekniku i Brazilit, Mano Menezes menjëherë ka ndryshuar emrat e lojtarëve të cilët do të marrin pjesë në ndeshjen miqësore të datës dhjetë gusht kundër SHBA-së. Në Brazilin e “ri” do të jenë pjesë dhe dy lojtarët e Milanit, Pato dhe Thiago Silva. Do të jenë vetëm katër, lojtarët […]

Mbyllet kapitulli “Maradona”, largohet nga drejtimi i Argjentinës

maradona1

Një lamtumirë e hidhur, një kapitull që mbyllet njëherë e mirë në fushat e futbollit për Diego Armando Maradonën. Nga sot, trajneri i Argjentinës nuk do të jetë më në krye të këtij ekipi, pas një historie e cila filloi në Afrikën e Jugut dhe i dërgoi në shtëpi pretendentët e titullit të madh. Vendimi […]

Inter zbret me këmbë në tokë BARCELONËN!

murinjo_vel_barsa-copy-e1272209631668

“Marsianët” katalanas zbresin në Tokë dhe pikërisht në San Siro. Interi ka mundur bindshëm kampionët në fuqi të Europës 3-1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të zhvilluar në Milano. E kanë filluar në sulm vendasit këtë ndeshje duke kërkuar golin të parët në portën e Valdes, por të parët që kalojnë në avantazh janë djemtë […]

Reklama1

FEATURED VIDEOS

FLICKR PHOTO STREAM

'

© 2017 Shkupi.Mk. All Rights Reserved. Log in - Designed by Gabfire Themes