3 C
Skopje
Monday, January 22, 2018
Një lamtumirë e hidhur, një kapitull që mbyllet njëherë e mirë në fushat e futbollit për Diego Armando Maradonën. Nga sot, trajneri i Argjentinës nuk do të jetë më në krye të këtij ekipi, pas një historie e cila filloi...
Roberto Mancini ka pasur lajme të mira për tifozët e Manchester Cityt para sfidës ndaj Juventusit në Europa League, pasi që konfirmoi gatishmërinë e Micah Richards për ndeshjen ndaj Bianconerëve. ‘Mancio’ gjithashtu paralajmëroi një rikthim të...
Mesfushori gjerman i Real Madridit, Sami Khedira, është duke menduar që tani për El Classicon kthyes që zhvillohet në prill në Santiago Bernabeu. Ish-mesfushori i Stuttgartit sigurisht se nuk do ta harrojë kurrë poshtërimin që ia bëri Barcelona në Camp...
Portieri i cili shkëlqeu ndaj Partizanit në Ligën e Kampionëve, Lukasz Fabianski, ka thënë se ai është i gatshëm për derbin londinez ndaj Chelseat. “Në përgjithësi, jam i kënaqur me paraqitjen time ndaj Partizanit. Nuk po flas...
Që nga 1 tetori i vitit 2010, FIFA Sistemi i Transferimeve (TMS), duhet të përdoret për çdo transfer në futboll. TMS është një sistem online që supozohet se do t’i lehtësojë transferimet ndërkombëtare, t’i shpejtojë dhe...
“Marsianët” katalanas zbresin në Tokë dhe pikërisht në San Siro. Interi ka mundur bindshëm kampionët në fuqi të Europës 3-1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të zhvilluar në Milano. E kanë filluar në sulm vendasit këtë ndeshje duke...
Edhe pse sapo është emëruar si tekniku i Brazilit, Mano Menezes menjëherë ka ndryshuar emrat e lojtarëve të cilët do të marrin pjesë në ndeshjen miqësore të datës dhjetë gusht kundër SHBA-së. Në Brazilin e “ri” do të jenë pjesë...
“Ne vuajtëm, por nuk e di nëse ekziston ndonjë ekip që ka fituar si mysafir në Ligën e Kampionëve. Ekipi bëri impenjim të madh, përkundër faktit se mungoi freskia, nga impenjimet e ndeshjeve të kaluara”. “Ky ekip,...
0FansLike
307FollowersFollow
4,692SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Recent Posts