HTC pothuajse dyfishon profitin

htc

Kompania tajvaneze HTC e cila është e specializuar për prodhimin e telefonave të mençur, ka raportuar për rezultate të shkëlqyera financiare gjatë tremujorit të tretë të vitit 2010. HTC në tremujorin e tretë ka dyfishuar fitimin duke u ngritur në 360 milionë dollarë nga 184 milionë sa ishin në periudhën e njëjtë të vitit të […]

Shitjet e iPad thyejnë rekordet e industrisë

ipod

Disa njerëz ende kanë dyshim në shanset e tabletit iPad për sukses, por shitjet aktuale sugjerojnë që pajisja e Apple mund të renditet e para në mesin e produkteve elektronike, brenda një viti. Siç është cekur nga analisti i Bernstein Research, Colin McGranahan, konsumatorët kanë përvetësuar tabletin iPad më shpejt se çdo pajisje tjetër elektronike […]

Facebook do të mundësojë krijimin e grupeve private

facebook

Rrjeti më i famshëm social në internet, Facebook.com është duke planifikuar një mënyrë më të thjeshtë që përdoruesit e saj të kenë mundësinë për të krijuar grupe personale brenda listës së miqve, bashkë me mundësinë për të shkarkuar gjithçka që kanë postuar deri më tani. Drejtori ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg njoftoi për ndryshimet e […]

15 gjëra që duhet t’i dijë çdo përdorues i kompjuterit

Nuk ka lidhje a jeni veteran i përdorimit të kompjuterit apo i sapo kyçur në botën kompjuterike, sepse këto 15 fakte dhe trika esenciale janë diçka që duhet t’i dijë secili. 1. Mos klikoni dy herë mbi çdo gjë: Klikimi i dyfishtë është një proces që ju bëni për të hapur gjëra në Windows. Nuk […]

Koncertet “live” vijnë në YouTube dhe Vevo

Youtube Concert

Kompanitë Vevo dhe YouTube kanë ndërmarrë edhe një hap përpara, për tu konsoliduar në hapësirën muzikore, pas paralajmërimit të partneritetit që këto dy shërbime për online video e kanë arritur me American Express. Vevo, YouTube dhe American Express do të lëshojnë serinë e koncerteve të cilat drejtpërdrejt do të mund të shikohen në internet. Seria […]

Nokia prezanton ekzemplarin N8

Nokia-N8-Press-Shot

Marka e njohur e celularëve Nokia ka prezantuar telefonin më të fundit N8 me të cilin beson se do mbështetet për të dalë nga vështirësitë ekonomike të kohëve të fundit. Celulari është ndërtuar në bazë të programit software Symbian 3 me një kamer 12 mega pixel, ekran 3.5 polësh dhe do dalë në shitje me […]

Siguroni fëmijeët nga interneti!

asus_eeepc_3-300x236

Në ditët e sotme është diçka normale që edhe fëmijët të hyjnë në rrjetet e komunikimit social në internet si Facebook, Bebo dhe Myspace. Por gjithashtu, rreziqet për fëmijët në internet janë diçka reale. Në Britani, një shoqatë që merret me sigurinë e fëmijëve në internet ka ndërmarrë një fushatë, në qendër të së cilës […]

Ferrari 599 GTO, makina më e shpejtë në botë!

04-ferrari-599xx-live-300x200

Ferrari 599 GTO, makina më e shpejtë në botë! Ferrari ka prodhuar makinën më të shpejtë në histori, modelin e quajtur 599 GTO. Ky model do të jetë një makinë rruge, dhe në qarkullim do të dalin vetëm 599 copë. Prezantimi i Ferrarit 599 GTO do të bëhet këtë muaj në sallonin e makinave në […]

Shiten 5 milionë Playstation vetem ne Japoni!

517ps3controller550x635-259x300

Kompania Sony feston shitjen e 5 milionë lojrave Playstation 3 vetëm në Japoni. Shtëpia e madhe elektronike ka prerë shiritin e këtij kufiri historik, por nga ana tjetër po vazhdon me ritme të ngadalta në shitjet e Nintendos. Sipas të dhenave zyrtare, deri në 11 prill, Playstation 3 ka shitur plot 5.001.598 kopje. Shitja e […]

Kiber-dora mundëson që partnerin ta mbani për dore

Internet-300x200

Londër, 16 prill 2010 (MIA) – Shkencëtarët kanë zhvilluar dorë roboti e cila mundëson të mbahet për dore personi i dashur derisa komunikojnë përmes internetit. Dora lidhet në internet dhe mundëson personat të cilët flasin përmes internetit të përjetojnë ndjenjën e të prekurit. Me këtë dorë mund të përshëndetemi, të bëjmë OK apo paqe. Pritet […]

Reklama1

FEATURED VIDEOS

FLICKR PHOTO STREAM

'

© 2017 Shkupi.Mk. All Rights Reserved. Log in - Designed by Gabfire Themes