3 C
Skopje
Monday, January 22, 2018
Kompania tajvaneze HTC e cila është e specializuar për prodhimin e telefonave të mençur, ka raportuar për rezultate të shkëlqyera financiare gjatë tremujorit të tretë të vitit 2010. HTC në tremujorin e tretë ka dyfishuar fitimin duke u ngritur në...
Londër, 16 prill 2010 (MIA) - Shkencëtarët kanë zhvilluar dorë roboti e cila mundëson të mbahet për dore personi i dashur derisa komunikojnë përmes internetit. Dora lidhet në internet dhe mundëson personat të cilët flasin përmes internetit të përjetojnë ndjenjën...
Rrjeti më i famshëm social në internet, Facebook.com është duke planifikuar një mënyrë më të thjeshtë që përdoruesit e saj të kenë mundësinë për të krijuar grupe personale brenda listës së miqve, bashkë me mundësinë për të shkarkuar gjithçka...
Ferrari 599 GTO, makina më e shpejtë në botë! Ferrari ka prodhuar makinën më të shpejtë në histori, modelin e quajtur 599 GTO. Ky model do të jetë një makinë rruge, dhe në qarkullim do të dalin ...
Kompania Dell ka paralajmëruar disa telefona të mençur të cilët është duke i përgatitur, e për projektet më interesante të saj, duket se kanë rrjedhur informatat. Aero është telefoni i mençur i paralajmëruar zyrtarisht nga Dell ai...
Volkswagen ka paraqitur në Pekin modelin e ri Phaeton i cili premierën e tij do ta ketë në panairin e automjeteve Auto China 2010, i cili mbahet nga 27 prill deri më 2 maj të këtij...

Sulm ndaj Google

Një sulm informatik ndaj Google ka pasur si rezultat dhunimin e sistemit të administrimit të fjalëkalimeve. Rrjeti përdoret cdo ditë nga miliona persona në të gjithë botën për të përdorur shërbimet online të Mountain View. Lajmin e ka...
Nuk ka lidhje a jeni veteran i përdorimit të kompjuterit apo i sapo kyçur në botën kompjuterike, sepse këto 15 fakte dhe trika esenciale janë diçka që duhet t’i dijë secili. 1. Mos klikoni dy herë mbi çdo...
Në ditët e sotme është diçka normale që edhe fëmijët të hyjnë në rrjetet e komunikimit social në internet si Facebook, Bebo dhe Myspace. Por gjithashtu, rreziqet për fëmijët në internet janë diçka reale. Në Britani, një...
Shtatzënat, të moshuarit, fëmijët dhe personat me probleme serioze shëndetësore, mund të pësojnë efekte të padëshirueshme duke shikuar programet nëpërmjet televizorëve 3D, ka bërë të ditur prodhuesi korean Samsung. Sipas të dhënave të ekspertëve pranë kësaj ...
0FansLike
307FollowersFollow
4,692SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Recent Posts