3 C
Skopje
Monday, January 22, 2018
Ferrari 599 GTO, makina më e shpejtë në botë! Ferrari ka prodhuar makinën më të shpejtë në histori, modelin e quajtur 599 GTO. Ky model do të jetë një makinë rruge, dhe në qarkullim do të dalin ...
Londër, 16 prill 2010 (MIA) - Shkencëtarët kanë zhvilluar dorë roboti e cila mundëson të mbahet për dore personi i dashur derisa komunikojnë përmes internetit. Dora lidhet në internet dhe mundëson personat të cilët flasin përmes internetit të përjetojnë ndjenjën...

Sulm ndaj Google

Një sulm informatik ndaj Google ka pasur si rezultat dhunimin e sistemit të administrimit të fjalëkalimeve. Rrjeti përdoret cdo ditë nga miliona persona në të gjithë botën për të përdorur shërbimet online të Mountain View. Lajmin e ka...
Kompania Dell ka paralajmëruar disa telefona të mençur të cilët është duke i përgatitur, e për projektet më interesante të saj, duket se kanë rrjedhur informatat. Aero është telefoni i mençur i paralajmëruar zyrtarisht nga Dell ai...
Kompanitë Vevo dhe YouTube kanë ndërmarrë edhe një hap përpara, për tu konsoliduar në hapësirën muzikore, pas paralajmërimit të partneritetit që këto dy shërbime për online video e kanë arritur me American Express. Vevo, YouTube dhe American...
Kompania Sony feston shitjen e 5 milionë lojrave Playstation 3 vetëm në Japoni. Shtëpia e madhe elektronike ka prerë shiritin e këtij kufiri historik, por nga ana tjetër po vazhdon me ritme të ngadalta në shitjet e Nintendos. Sipas të...
Rrjeti më i famshëm social në internet, Facebook.com është duke planifikuar një mënyrë më të thjeshtë që përdoruesit e saj të kenë mundësinë për të krijuar grupe personale brenda listës së miqve, bashkë me mundësinë për të shkarkuar gjithçka...
Nuk ka lidhje a jeni veteran i përdorimit të kompjuterit apo i sapo kyçur në botën kompjuterike, sepse këto 15 fakte dhe trika esenciale janë diçka që duhet t’i dijë secili. 1. Mos klikoni dy herë mbi çdo...
Nga Facebook vjen një karakteristikë e re e emëruar “Community Pages” e cila merr përsipër konceptin e “Fan Pages” të Facebook dhe e ndanë atë në vende dhe ide në vend të brendeve. Karakteristika e re...
Volkswagen ka paraqitur në Pekin modelin e ri Phaeton i cili premierën e tij do ta ketë në panairin e automjeteve Auto China 2010, i cili mbahet nga 27 prill deri më 2 maj të këtij...
0FansLike
307FollowersFollow
4,692SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Recent Posts