VW paraqet versionin e ri të modelit luksoz Phaeton

vw_phaeton_tdi-300x207

Volkswagen ka paraqitur në Pekin modelin e ri Phaeton i cili premierën e tij do ta ketë në panairin e automjeteve Auto China 2010, i cili mbahet nga 27 prill deri më 2 maj të këtij viti. Vendi i premierës nuk është përzgjedhur rastësisht, kur merret parasysh se Phaeton ka shënuar shitje modeste në Britani […]

Facebook sjell karakteristikë të re

facebook-300x225

Nga Facebook vjen një karakteristikë e re e emëruar “Community Pages” e cila merr përsipër konceptin e “Fan Pages” të Facebook dhe e ndanë atë në vende dhe ide në vend të brendeve. Karakteristika e re sipas pohimeve të burimeve brenda rrjetit Facebook u mundëson të mësoni më shumë për temën e cila u intereson, […]

Vijnë telefonat e mençur nga Dell

dellphone1

Kompania Dell ka paralajmëruar disa telefona të mençur të cilët është duke i përgatitur, e për projektet më interesante të saj, duket se kanë rrjedhur informatat. Aero është telefoni i mençur i paralajmëruar zyrtarisht nga Dell ai i cili do të paraqitet së pari në treg dhe në fakt është më së paku interesant prej […]

Fëmijët, shtatzënat, të sëmurët- larg 3D TV

20081107_tv3d-300x220

Shtatzënat, të moshuarit, fëmijët dhe personat me probleme serioze shëndetësore, mund të pësojnë efekte të padëshirueshme duke shikuar programet nëpërmjet televizorëve 3D, ka bërë të ditur prodhuesi korean Samsung. Sipas të dhënave të ekspertëve pranë kësaj kompanie, te këto grupe mund të paraqiten sulme të epilepsisë, çrregullime të shikimit, marramendje, mundim, gulçe të muskujve dhe […]

Sulm ndaj Google

google-503-error-300x266

Një sulm informatik ndaj Google ka pasur si rezultat dhunimin e sistemit të administrimit të fjalëkalimeve. Rrjeti përdoret cdo ditë nga miliona persona në të gjithë botën për të përdorur shërbimet online të Mountain View. Lajmin e ka bërë të ditur New York Times. Google e kishte bërë të ditur sulmin janarin e shkuar, duke […]

Reklama1

FEATURED VIDEOS

FLICKR PHOTO STREAM

'

© 2017 Shkupi.Mk. All Rights Reserved. Log in - Designed by Gabfire Themes