Home » Teknologji » Ferrari 599 GTO, makina më e shpejtë në botë!

Ferrari 599 GTO, makina më e shpejtë në botë!

Ferrari 599 GTO, makina më e shpejtë në botë!

Ferrari ka prodhuar makinën më të shpejtë në histori, modelin e quajtur 599 GTO. Ky model do të jetë një makinë rruge, dhe në qarkullim do të dalin vetëm 599 copë.


Prezantimi i Ferrarit 599 GTO do të bëhet këtë muaj në sallonin e makinave në Pekin. Shifra me të cilën mendohet të nxirret në shitje kjo makinë është mbi 300 mijë euro.

Motori 12 cilindërsh ka 670 kuaj fuqi, dhe shpejtësia maksimale do të jetë 335 kilometra në orë. Me modelin 599 GTO, Ferrari ka thyer cdo rekord, dhe suksesi për këtë makinë është thuajse i garantuar.

Leave a Reply

Reklama1

FEATURED VIDEOS

FLICKR PHOTO STREAM

'

© 2017 Shkupi.Mk. All Rights Reserved. Log in - Designed by Gabfire Themes