Home » Sport » Inter zbret me këmbë në tokë BARCELONËN!

Inter zbret me këmbë në tokë BARCELONËN!

Hose Murinjo

Hose Murinjo

Hose Murinjo

“Marsianët” katalanas zbresin në Tokë dhe pikërisht në San Siro. Interi ka mundur bindshëm kampionët në fuqi të Europës 3-1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të zhvilluar në Milano.

E kanë filluar në sulm vendasit këtë ndeshje duke kërkuar golin të parët në portën e Valdes, por të parët që kalojnë në avantazh janë djemtë e Guardiolës me Pedron.

Një aksion i shpejtë në krahun e majtë nga Maksuell gjen Pedron të lirë në zonën e Interit që shënon me lehtësi përpara portës së boshatisur.

Ky gol nuk tremb kampionët e Italisë të cilët kërkojnë me ngulm golin e barazimit brenda pjesës së parë dhe e gjejnë atë në minutën e 30-të me anë të Shnajder pas një asisti të Militos.

Në barazim 1-1 është mbyllur pjesa e parë, ndërkohë që në të dytën Interi është më kërkues në minutat e para dhe dominon lojën. Vetëm 3 minuta pas fillimit të pjesës së dytë ka qenë Maikon ai i cili shënon golin e avantazhit pas një depërtimi në qendrën e mbrojtjes së Barcelonës e cila bën gabime në repartin difensiv.

Janë shokuar katalanasit nga loja e fortë dhe e shpejtë e skuadrës së Mourinjos e cila shënon edhe golin e tretë në minutën e 61-të. Shnajder këtë herë i kthen favorin Militos duke i shërbyer me një asist nga brenda zonës.

Me këtë fitore Interi bën një hap përpara për në finalen e Madridit pasi do të shkojë në Kamp Nou i avantazhuar, megjithatë asgjë nuk duket e përfunduar dhe zyrtarisht emri i skuadrës së kualifikuar për në finale do të dalë më 28 prill në Barcelonë, kur do të zhvillohet edhe ndeshja e kthimit.

?

Leave a Reply

Reklama1

FEATURED VIDEOS

FLICKR PHOTO STREAM

'

© 2017 Shkupi.Mk. All Rights Reserved. Log in - Designed by Gabfire Themes