0.2 C
Skopje
Monday, January 20, 2020
Restorani më i mirë në botë nuk quhet "El Buli" në Spanjë apo ndërkaq "Fet Dak" në Britani të Madhe, por bëhet fjalë për restoranin "Noma" në kryeqytetin danez, Kopenhagë, shkruan gazeta daneze "Svenski dagbladt". "Është me...
Tillman, qeni kampion bote në vozitjen në skateboard, këto ditë po bën përgatitjet intensive për garën e cila do të mbahet në kuadër të festivalit “Bark in the Park”. Qeni katërvjeçar i racës buldog anglez është atraksion i vërtetë dhe...
Dashuria të verbon, ose ndoshta është thjesht një provokim marketingu i shkrimtares 18 vjecare italiane Silvia Valerio e cila në një libër të saj ka hedhur në rreshta dëshirën për të takuar presidentin iranian Ahmadinexhad dhe...
Me krimbat në shishet e tekillës tashmë jemi mësuar, por gjarpinjtë helmues në shishet e alkoolit nuk janë një pamje e zakonshme. Pijet alkoolike të zbukuruara me gjarpinjtë helmues janë të popullarizuar në Lindjen e largët. Vera...
Muzika me kufje, ndërsa jeni duke u stërvitur, ju ndihmon shumë në performancat sportive. Një studim i "Brunel University" në Londër tregon se si meloditë e përmirësojnë shumë aktivitetin fizik. Kjo ka bërë që në vitin 2007...
Zgjidhja se përse ndodhin tërmetet vjen nga Irani. Sipas Teheranit, shkak për lëkundjet e tokës që kanë shkaktuar dhjetra mijëra viktima, janë gratë që vishen pa ndjekur detyrimet fetare. Shpjegimi është bërë nga hojatoleslam Kazem Sedighi. Fetari (një...
0FansLike
388FollowersFollow
14,500SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Recent Posts