-0.3 C
Skopje
Friday, January 17, 2020
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi uroi homologen nga Shqipëria, Jozefina Topalli dhe atë nga Bosnje e Hercegovina, Beriz Belkic, me rastin e miratimit nga Parlamenti Evropian të raportit për liberalizimin e vizave. Në telegramin e...
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu pas takimit që ka pasur me ushtruesin e detyrës së presidentit Jakup Krasniqi dhe me përfaqësuesit e partive tjera ka pohuar se 6 marsi do të ishte datë...
Një raport i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI) thekson të meta dhe parregullsi të cilat po pengojnë mbarëvajtjen e punës së Kuvendit të Kosovës. Driton Selmanaj, nga KDI gjatë një konference për media ka thënë se...
Zyra Civile Ndërkombëtare e udhëhequr nga Peter Faith, kërkon nga Parlamenti i Kosovës që sa më shpejt të nxjerrë një Ligj për trajtimin e personave të zhdukur dhe familjet e tyre. Përfaqësues të Zyrës civile ndërkombëtare (ICO),...
Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, i ka përjashtuar zërat, sipas të cilave, presidentin Barak Obama e shqyrton mundësinë që ta marrë si kandidate për nënpresidente në zgjedhjet në vitin 2012. Klinton tha se kjo "absolutisht nuk i intereson". Autori i...
Demokracia e Re, dega në Gostivar, përmes një letre publike me ironi ka falënderuar kryetarin e Gostivarit Rufi Osmani. Në këtë letër DR ka “falënderuar” Osmanin për projektet të cilat ai i ka premtuar para zgjedhjeve, e të cilat...
Maqedonia meriton dhe duhet të jetë anëtare e NATO-s, sepse ka dhënë kontributin e saj në Afganistan dhe në shtrirjen e demokracisë dhe lirisë, deklaron kongresmeni Robert Aderholt. Aderholt është njëri nga nënshkruesit e letrës për mbështetjen e Maqedonisë për...
Ministri i Mbrojtjes, Zoran Konjanovski, i cili është për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot në Uashington do të takohet me sekretarin amerikan të Mbrojtjes, Robert Gejts. Pas takimit me Gejtsin, ministri Konjanovski do të ketë brifing...
Tre policë janë larguar nga vendet e tyre të punës gjatë muajit shtator, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme. Më së tepërmi brengosë fakti se sipas MPB-së dy policë janë larguar nga vendet e tyre të punës...
Kroacia është i vetmi vend në rajon që nuk ka shënuar rritje të GDP-së, njofton Reuters në një raport për rimëkëmbjen ekonomike të shteteve të ish-Jugosllavisë. Shtetet e Ballkanit Perëndimor ngadalë po dalin nga recesioni dhe...
0FansLike
388FollowersFollow
14,400SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Recent Posts