14.4 C
Skopje
Monday, August 19, 2019
Home Lajme

Lajme

Lajme nga vendi dhe bota

Giorgio Armani, stilisti i njohur është fotografuar duke kaluar pushimet me miqtë në Formentera, në një formë fizike të përsosur pavarësisht nga vitet.
Presidenti i vendit Fatmir Sejdiu gjatë një konference për media njoftoi opinionin kosovarë se jep dorëheqje nga posti i presidentit të shtetit, ndërsa me këtë akt tha se konfirmon që është institucionalist dhe respekton vendimet e...
Një raport i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI) thekson të meta dhe parregullsi të cilat po pengojnë mbarëvajtjen e punës së Kuvendit të Kosovës. Driton Selmanaj, nga KDI gjatë një konference për media ka thënë se...
Nuk ka kohë të mjaftueshme për ta bërë një reformim të sistemit zgjedhor, ka deklaruar udhëheqësi i koalicionit “Demokracia në veprim”, Ismet Kryeziu. Ai ka theksuar se është shumë vonë për ndryshime thelbësore të Ligjit të zgjedhjeve, raporton...
Tre policë janë larguar nga vendet e tyre të punës gjatë muajit shtator, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme. Më së tepërmi brengosë fakti se sipas MPB-së dy policë janë larguar nga vendet e tyre të punës...
Demokracia e Re, dega në Gostivar, përmes një letre publike me ironi ka falënderuar kryetarin e Gostivarit Rufi Osmani. Në këtë letër DR ka “falënderuar” Osmanin për projektet të cilat ai i ka premtuar para zgjedhjeve, e të cilat...
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu pas takimit që ka pasur me ushtruesin e detyrës së presidentit Jakup Krasniqi dhe me përfaqësuesit e partive tjera ka pohuar se 6 marsi do të ishte datë...
Mijëra qytetarë ishin mbledhur në Prizren për të përcjellë ceremoninë festive, të organizuar me rastin e nisjes së punimeve në autostradën Morinë-Merdare. Me shtypjen e një butoni për shpërthimin simbolik të një sasie të eksplozivit nga...
Anëtari i Këshillit Organizativ për ndërtimin e xhamisë Burmali, Ramadan Ramadani pohon se ka dërguar letër deri te Bashkësia Fetare Islame(BFI), në të cilën kërkojë përkrahjen e saj në faljen e xhumasë në vendin ku dikur...
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi uroi homologen nga Shqipëria, Jozefina Topalli dhe atë nga Bosnje e Hercegovina, Beriz Belkic, me rastin e miratimit nga Parlamenti Evropian të raportit për liberalizimin e vizave. Në telegramin e...
0FansLike
388FollowersFollow
13,521SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Recent Posts