-4.1 C
Skopje
Tuesday, January 21, 2020
Home Lajme Bota & Rajoni

Bota & Rajoni

Lajme nga Bota & Rajoni

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, i ka përjashtuar zërat, sipas të cilave, presidentin Barak Obama e shqyrton mundësinë që ta marrë si kandidate për nënpresidente në zgjedhjet në vitin 2012. Klinton tha se kjo "absolutisht nuk i intereson". Autori i...
Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin francez pasi policia ka zbuluar trupat e pajetë të tetë foshnjave në kopshtin e një ndërtese në fshatin Villers-au-Tertre në veri të Francës. Kanë qenë disa qen që zbuluan trupat e pajetë...
Serbia ka dorëzuar sot në Asamblenë e Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, rezolutën në të cilën paraqet kërkesën për negociata të reja mbi statusin e Kosovës. Ajo është dorëzuar nga vetë ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç, në...
Ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta, u prit sot në Shkup nga presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, në një takim të veçantë në kuadër të vizitës së tij zyrtare në vendin fqinj. Burime pranë takimit bëjnë me dijeni se gjatë...
Çështja e njohjes së Kosovës shtet, sidomos tani pas vendimit të dhënë nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë, duket se e ka detyruar ministrin grek të Punëve të Jashtme, Dimitris Droutsas, të marrë rrugën drejt Prishtinës dhe Beogradit. Lajmi bëhet me...
0FansLike
388FollowersFollow
14,500SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Recent Posts