-0.3 C
Skopje
Friday, January 17, 2020
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi uroi homologen nga Shqipëria, Jozefina Topalli dhe atë nga Bosnje e Hercegovina, Beriz Belkic, me rastin e miratimit nga Parlamenti Evropian të raportit për liberalizimin e vizave. Në telegramin e...
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu pas takimit që ka pasur me ushtruesin e detyrës së presidentit Jakup Krasniqi dhe me përfaqësuesit e partive tjera ka pohuar se 6 marsi do të ishte datë...
Një raport i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI) thekson të meta dhe parregullsi të cilat po pengojnë mbarëvajtjen e punës së Kuvendit të Kosovës. Driton Selmanaj, nga KDI gjatë një konference për media ka thënë se...
Zyra Civile Ndërkombëtare e udhëhequr nga Peter Faith, kërkon nga Parlamenti i Kosovës që sa më shpejt të nxjerrë një Ligj për trajtimin e personave të zhdukur dhe familjet e tyre. Përfaqësues të Zyrës civile ndërkombëtare (ICO),...
Kroacia është i vetmi vend në rajon që nuk ka shënuar rritje të GDP-së, njofton Reuters në një raport për rimëkëmbjen ekonomike të shteteve të ish-Jugosllavisë. Shtetet e Ballkanit Perëndimor ngadalë po dalin nga recesioni dhe...
Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës ka vendosur dje, në ditën e parë të sesionit vjeshtor, që në të ardhmen të ftohen deputetët e Kuvendit të Kosovës në takimet e këshillave të saj, kur trajtohen çështjet...
"Planet për Veriun e Kosovës" do të jenë në qendër të konferencës për shtyp të komandantit të KFOR-it Erhard Byhler dhe kreut të Policisë së EULEX-it, Udo Karl-Heinz Moller. Në konferencën që do të mbahet në ...
Menaxhimi i integruar i kufijve, ndonëse përbën një nga komponentët më të rëndësishëm të procesit të liberalizimit të vizave, vazhdon të mbetet sfida kryesore për institucionet e vendit. Megjithatë, autoritetet e Prishtinës shfaqin optimizmin e tyre...
Nuk ka kohë të mjaftueshme për ta bërë një reformim të sistemit zgjedhor, ka deklaruar udhëheqësi i koalicionit “Demokracia në veprim”, Ismet Kryeziu. Ai ka theksuar se është shumë vonë për ndryshime thelbësore të Ligjit të zgjedhjeve, raporton...
Autoritetet në kryeqytet kanë bërë të ditur të hënën se deri në fund ta javës do të rrënohen 20 objekte pa leje. Vetëm gjatë së martës janë paralajmëruar të rrënohen gjashtë të tilla. “Inspektorati i Ndërtimit...
0FansLike
388FollowersFollow
14,400SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Recent Posts