8.4 C
Skopje
Friday, October 18, 2019
Home Lajme Maqedonia

Maqedonia

Lajme nga Maqedonia

Tre policë janë larguar nga vendet e tyre të punës gjatë muajit shtator, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme. Më së tepërmi brengosë fakti se sipas MPB-së dy policë janë larguar nga vendet e tyre të punës...
Demokracia e Re, dega në Gostivar, përmes një letre publike me ironi ka falënderuar kryetarin e Gostivarit Rufi Osmani. Në këtë letër DR ka “falënderuar” Osmanin për projektet të cilat ai i ka premtuar para zgjedhjeve, e të cilat...
Ministri i Mbrojtjes, Zoran Konjanovski, i cili është për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot në Uashington do të takohet me sekretarin amerikan të Mbrojtjes, Robert Gejts. Pas takimit me Gejtsin, ministri Konjanovski do të ketë brifing...
Anëtari i Këshillit Organizativ për ndërtimin e xhamisë Burmali, Ramadan Ramadani pohon se ka dërguar letër deri te Bashkësia Fetare Islame(BFI), në të cilën kërkojë përkrahjen e saj në faljen e xhumasë në vendin ku dikur...
Maqedonia meriton dhe duhet të jetë anëtare e NATO-s, sepse ka dhënë kontributin e saj në Afganistan dhe në shtrirjen e demokracisë dhe lirisë, deklaron kongresmeni Robert Aderholt. Aderholt është njëri nga nënshkruesit e letrës për mbështetjen e Maqedonisë për...
Mbi 70 tituj të filmave nga të cilët pjesa më e madhe të shpërblyera ose pjesëmarrëse në festivalet botërore, do të shfaqen në Festivalin e 13-të të filmit në Shkup, i cili do të mbahet prej sot...
Zyrtarë të Partisë Demokracia e Re në Maqedoni theksuan të shtunën se kreu shtetëror pa pardon po injoron partnerin shqiptar në qeveri, BDI-në, ndërsa kjo e fundit pavarësisht injorimit që i bëhet arsyeton veprimet e këtilla dhe në mënyrë...
Shumica e qytetarëve shqiptarë në Maqedoni nuk mbështesin politikën e kryeministrit Nikola Gruevski- tregon hulumtimi i fundi i bërë nga e përditshmja maqedonase ‘Dnevnik’. Për dallim nga shqiptarët, politikës së Gruevskit i besojnë 58 për qind e...
Sot, vendet anëtare të Bashkimit Evropian do të fillojnë negociatat aderuese me shtetin e ri kandidat, Islandën. Ndërkaq, Maqedonia do të marrë kartonin e kuq të radhës. Asaj sërish i iku treni për në BE. Kjo ditë për Maqedoninë mund të...
Niveli i Vardarit në Pollog nuk po bie edhe krahas asaj që prej dje në mesditë nuk ka reshje të shiut. Banorët e fshatrave të vërshuara tetovare, Raotincë, Kopancë dhe Tudencë, gjatë natës së kaluar janë ...
0FansLike
388FollowersFollow
13,900SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Recent Posts