-0.3 C
Skopje
Friday, January 17, 2020
Kompania tajvaneze HTC e cila është e specializuar për prodhimin e telefonave të mençur, ka raportuar për rezultate të shkëlqyera financiare gjatë tremujorit të tretë të vitit 2010. HTC në tremujorin e tretë ka dyfishuar fitimin duke u ngritur në...
Disa njerëz ende kanë dyshim në shanset e tabletit iPad për sukses, por shitjet aktuale sugjerojnë që pajisja e Apple mund të renditet e para në mesin e produkteve elektronike, brenda një viti. Siç është cekur nga analisti i Bernstein...
Rrjeti më i famshëm social në internet, Facebook.com është duke planifikuar një mënyrë më të thjeshtë që përdoruesit e saj të kenë mundësinë për të krijuar grupe personale brenda listës së miqve, bashkë me mundësinë për të shkarkuar gjithçka...
Nuk ka lidhje a jeni veteran i përdorimit të kompjuterit apo i sapo kyçur në botën kompjuterike, sepse këto 15 fakte dhe trika esenciale janë diçka që duhet t’i dijë secili. 1. Mos klikoni dy herë mbi çdo...
Kompanitë Vevo dhe YouTube kanë ndërmarrë edhe një hap përpara, për tu konsoliduar në hapësirën muzikore, pas paralajmërimit të partneritetit që këto dy shërbime për online video e kanë arritur me American Express. Vevo, YouTube dhe American...
Marka e njohur e celularëve Nokia ka prezantuar telefonin më të fundit N8 me të cilin beson se do mbështetet për të dalë nga vështirësitë ekonomike të kohëve të fundit. Celulari është ndërtuar në bazë të programit...
Në ditët e sotme është diçka normale që edhe fëmijët të hyjnë në rrjetet e komunikimit social në internet si Facebook, Bebo dhe Myspace. Por gjithashtu, rreziqet për fëmijët në internet janë diçka reale. Në Britani, një...
Ferrari 599 GTO, makina më e shpejtë në botë! Ferrari ka prodhuar makinën më të shpejtë në histori, modelin e quajtur 599 GTO. Ky model do të jetë një makinë rruge, dhe në qarkullim do të dalin ...
Kompania Sony feston shitjen e 5 milionë lojrave Playstation 3 vetëm në Japoni. Shtëpia e madhe elektronike ka prerë shiritin e këtij kufiri historik, por nga ana tjetër po vazhdon me ritme të ngadalta në shitjet e Nintendos. Sipas të...
Londër, 16 prill 2010 (MIA) - Shkencëtarët kanë zhvilluar dorë roboti e cila mundëson të mbahet për dore personi i dashur derisa komunikojnë përmes internetit. Dora lidhet në internet dhe mundëson personat të cilët flasin përmes internetit të përjetojnë ndjenjën...
0FansLike
388FollowersFollow
14,400SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Recent Posts