Nokia prezanton ekzemplarin N8

0
1,103 views

Marka e njohur e celularëve Nokia ka prezantuar telefonin më të fundit N8 me të cilin beson se do mbështetet për të dalë nga vështirësitë ekonomike të kohëve të fundit.

Nokia N8
Nokia N8

Celulari është ndërtuar në bazë të programit software Symbian 3 me një kamer 12 mega pixel, ekran 3.5 polësh dhe do dalë në shitje me cmimin fillestar 370 euro. N8 ka përmsat 113.5 x 59 x 12.9 mm dhe një peshë 135 gram.

Një tjetër detaj interesant i telefonit është edhe kamera HD me 30 frame për sekondë dhe me një rezolucion 640×360 pikë. Memoria e N8 është 16 gb, ka një USB dhe lidhet edhe me ekranin e televizorit. /idividi/