Shijoni pak verë gjarpri!

Me krimbat në shishet e tekillës tashmë jemi mësuar, por gjarpinjtë helmues në shishet e alkoolit nuk janë një pamje e zakonshme. Pijet alkoolike të zbukuruara me...

Muzika të ndihmon në aktivitetin sportiv!

Muzika me kufje, ndërsa jeni duke u stërvitur, ju ndihmon shumë në performancat sportive. Një studim i "Brunel University" në Londër tregon se si meloditë e përmirësojnë shumë...

Tërmetet? Për faj të grave provokuese!

Zgjidhja se përse ndodhin tërmetet vjen nga Irani. Sipas Teheranit, shkak për lëkundjet e tokës që kanë shkaktuar dhjetra mijëra viktima, janë gratë që vishen pa ndjekur...

Tuna, vasha që tundi skenën tonë!

Vasha simpatike nga Shkupi, Altuna Sejdiu erdhi si një yll polar në skenën tonë për ta ndriçuar atë përjetësisht. Ajo u ngjit në skenë, e ...

Labinot Tahiri me album dhe videoklip të ri

Këngëtari Labinot Tahiri vazhdon me projektet e reja muzikore. Ai tani sapo ka përfunduar albumin e tij të fundit, i cili do të nxirret në...

VIP Shpija, largohet Kastro Zizo

Kastro Zizo është banori i radhës, i cili është larguar nga spektakli i të famshmëve VIP Shpija. Këngëtari nga Shqipëria qëndroi 21 ditë në shtëpinë e famshme...